Усаченко: «Не можна зупинятися на досягнутому»

Усаченко: «Не можна зупинятися на досягнутому»

Голова Київської обласної організації Єдиного Центру Лариса Усаченко прокоментувала виконання Київською областю бюджету на 125%.

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Перше в Україні фан-сіті буде у Фурсах
2010-04-08 10:45:00

Перше в Україні фан-сіті буде у Фурсах

18 березня Білоцерківська районна організація Єдиний Центр разом із громадською організацією «Білоцерківська районна федерація футболу», провели нараду в с. Фурси Білоцерківського району. На якій були присутні: заступник голови Білоцерківської районної організації Єдиний Центр Геннадій Прищепчук, голова молодіжного крила Мартін Погосян, член Ради Руслан Бровко, член Ради Київської обласної організації Єдиного Центру Олександр Ягольник, голова сільської ради Микола Фурсенко.

Цей вид субкультури вже набрав обертів у великих містах різних країн світу. Настав час вперше познайомити з ним і наших земляків. З 2010 року у селі Фурси організовується фан-сіті.
Це акція з перетворення села в одну з футбольних перлин Київщини.
Основа будь-якого фан-сіті – можливість побачити зі звуком, як на стадіоні, цікавий футбол на великому екрані у дружній компанії, обговорити його з друзями за келихом пива, отримати естетичне задоволення від культурної програми, котра відбудеться на сцені до та після футбольних матчів чемпіонату світу.
А для хлопчаків-футболістів це практичні відео-уроки футбольних фінтів, тактик і стратегій кращих гравців світу. Справді надзвичайно цінний матеріал для розвитку майстерності і набуття досвіду.
Щодо втілення цього задуму ми поспілкувалися з головою Білоцерківською районної федерації футболу, заступником голови Білоцерківської районної організації Єдиного Центру Геннадієм Прищепчуком.
Для чого потрібна така програма?
Популяризацію футболу дуже важливо розвивати на селі футбол і спорт в цілому. Щоб діти могли більше займатися спортом. Коли відкривається чергове кафе це мінус, а відкриття фан-сіті – це плюс. Адже це місце, де людина перебуватиме в стані футбольного свята. Там буде і перегляд матчів, і карооке, і конкурси, безалкогольні коктейлі, соки, будуть розігруватися різні призи на конкурсах. Це буде весело і гарно. Це відірве людей від телевізорів, вулиці і об`єднає їх у футбольному святі.
- Розкажіть дещо детальніше про цю програму.
- Це всеукраїнська програма, котра розпочнеться з Білоцерківського району. Це підготовка до Євро – 2012. Олександр Ягольник створює до цієї події мюзикл «Віва, Євро!». Тож ці два дні будуть своєрідною підготовкою, тренуванням. А потім розпочнеться чемпіонат світу з футболу в ПАР. У фан-сіті ми цілий місяць будемо жити футболом, усіма подіями, що відбуватимуться на чемпіонаті світу. Потім буде чемпіонат Європи. І знову ми будемо на вістрі подій. Згодом кожен чемпіонат світу і чемпіонат Європи з футболу, з періодичністю в 2 роки ми будемо дивитися. Ми сподіваємося, що під час Євро-2012 вся Україна буде дивитися футбол. Та мало хто потрапить на стадіон. А охочих буде мільйони. Добре, що є футбольні кафе. Але те, що ми плануємо зробити у рамках програми є набагато масштабнішим. Це і великий екран, і потужний звук. Людина почуватиметься, ніби на стадіоні.
- Перше фан-сіті буде у Фурсах. Чому було обрано саме це село?
- По перше, голова сільської ради Микола Іванович Фурсенко – добрий друг нашої Федерації. У селі є гарний стадіон, котрий нам залюбки надають для проведення матчів. До того ж у селі побудований спортивний комплекс. Нам надається два приміщення, де буде розташований головний офіс Федерації. Завідувач сільського клубу охоче нам допомагає. Вони перші зголосилися на те, щоб фан-сіті був саме у Фурсах. Хоча наразі претендують Сухоліси, Узин, Озерна. Та у Фурсах вже ведуться реальні роботи для того, щоб влаштувати фан-сіті.
- Тобто всі основні дійства відбуватимуться у клубі? У якій формі?
- Дійство, все відбуватиметься у клубі. Приміщення буде об лаштоване належним чином: будуть розміщені столики, стільці, можна буде посидіти, випити коктейль, поспілкуватися, подивитися запропоновану програму. Це буде клубна обстановка. Процес пішов, людям це подобається. Якщо не буде змоги потрапити на стадіон, фан-сіті – найкращий варіант перегляду матчів та спілкування вболівальників.
- Наразі в Україні вже діють фан-сіті?
- Поки, що ніде в Україні немає нічого подібного. Фурси – перша ластівка. Це дуже серйозна справа, і перш ніж запустити подібний проект, ретельно вивчається можливість його впровадження у тому чи іншому населеному пункті. Одне з завдань проекту – розвиток культури футболу. Ми також прагнемо цього.
- У Білій Церкві буде подібний заклад?
- Поки, що справа далі перемовин не пішла. Місто теж хоче мати фан-сіті. Та вже можна з упевненістю сказати, що першими-таки будуть Фурси. І коли ми проведемо перші свої заходи, місто теж захоче долучитися до цієї справи. Тим паче, напередодні Євро – 2012.

Газета «Гриф» від 31.03.2010 р.

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"