Усаченко: «Не можна зупинятися на досягнутому»

Усаченко: «Не можна зупинятися на досягнутому»

Голова Київської обласної організації Єдиного Центру Лариса Усаченко прокоментувала виконання Київською областю бюджету на 125%.

Позиція партії друкуватиДрукувати

Охорона здоров'я

Лариса Усаченко: Здорова дитина – здорова Україна
2009-04-02 10:31:00

Лариса Усаченко: Здорова дитина – здорова Україна

Політичним діячам варто полишити переділ держави і замислитися над тим, хто продовжуватиме рід!

   У цей важкий та економічно нестабільний час як ніколи важливо опікуватися здоров'ям дітей. Не слід забувати про те, що людина  формується з дитинства. Наші діти – то продовження роду, майбутнє нації. Від того, як ми їх виховаємо, в яких умовах виростимо, що вкладемо в їхні світлі голівки, як дбатимемо про їхнє самопочуття залежить і наше майбутнє, і існування загалом. Часті хвороби в дитячому віці спричинюють порушення здоров'я в майбутньому. Постійні занедужання працівників працездатного віку призводять до соціальних та фінансових проблем, негативно впливають на рівень соціально-економічного розвитку країни. В цьому й полягає соціальна проблема держави, переконана Людмила Усаченко, голова Київської обласної організації Єдиного Центру.
   Статистика свідчить про те, що стан здоров'я дітей в Україні є незадовільним з тенденцією до збільшення захворюваності, поширення хвороб та інвалідності. В чому проблема? А проблема полягає у безжальному обмеженні коштів, закладених до бюджету на охорону здоров`я. Обмежений бюджет фінансування галузі охорони здоров'я спричинює нестачу кваліфікованих кадрів у дитячих медичних установах, невідповідність медичного устаткування сучасним потребам. Крім того, є значна різниця між медичним забезпеченням у місті і в селі. Рівень доступності до спеціалізованої медичної допомоги для дітей, які проживають у сільській місцевості, взагалі неприпустимий! Дитина часто просто фізично не може отримати допомогу, бо немає лікарів та оснащення у селищі! І це в цивілізованій країні, яка прямує до Європи!
   Звісно, причинами смертності дітей є не лише медичні, але й соціально-економічні проблеми. Дитячу смертність можна вважати показником нерівності у суспільстві та бідності. Згідно з даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я, діти в країнах із низьким та середнім рівнем достатку мають ризик смерті на порядок вищий, ніж діти, які проживають в економічно розвинених країнах. Перелік проблем можна ще довго продовжувати, але вже час щось вирішувати.
   Що ми, батьки, кожен з нас, можемо зробити на сьогодні для своєї дитини, доки держава прийматиме правильні рішення стосовно медичної галузі? Найперше, перевірити здоров'я дитини. Відвідати невропатолога, хірурга, ортопеда, окуліста, отоларинголога, стоматолога, педіатра, здати аналізи. Частіше спілкуватися з дитиною, адже менше хворіють ті діти, які часто спілкуються з батьками. Це довели шведські вчені.
   Постарайтеся, щоб у сім'ї було побільше радості, посмішок: сміх, радість посилюють імунну систему, позитивно впливають на нервову систему, покращують загальне самопочуття. Треба стежити, щоб ваша дитина не тягнулась до шкідливих звичок. Звертайте увагу на її харчування, бо неправильне харчування призводить до хвороб: діабету, ожиріння, карієсу, гіпертонії, атеросклерозу, серцевих нападів.
   І наостанок, лише згадайте, скільки в наш час було уроків фізкультури! Ми стрибали через «козли», бігали кілометрівки, підтягалися, а зараз прийдіть на урок фізкультури. Діти ослаблені, їх нудить, біжить кров носом, а були ж і летальні випадки! Багатьом малюкам лікарі забороняють взагалі ходити на заняття фізичної культури. Про що це свідчить? Лише про те, що тим, хто творить політику, слід зупинитися і замислитися – хто ж продовжуватиме рід? Від стану здоров’я дитини залежить майбутнє України. В навчальні і виховні заклади мають бути впроваджені програми оздоровлення дітей, потрібно проводити активну роботу по фізичному вихованню, діти мають відчувати нашу турботу і любов, щоб в майбутньому з вдячністю трудитися на благо надої держави!

Останні новинивсі

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"