Усаченко: «Не можна зупинятися на досягнутому»

Усаченко: «Не можна зупинятися на досягнутому»

Голова Київської обласної організації Єдиного Центру Лариса Усаченко прокоментувала виконання Київською областю бюджету на 125%.

Позиція партії друкуватиДрукувати

Охорона здоров'я

Моральна відповідальність - стара складова
2009-02-02 18:19:00

Моральна відповідальність - стара складова

\"У нинішніх умовах економічного спаду знову під ударом першими опинилися працівники освіти, медицини, соціального захисту та інші бюджетники.У середині 90-х країна вже мала цю проблему, але зараз вона набагато болісніша. І цьому є як об’єктивні, так і суб’єктивні причини\", -каже Галина Шкрібляк -керівник Білоцерківського окружного секретаріату

 У 90-х роках в охороні здоров’я серед інших була і проблема боргів по зарплаті. Гадаю, саме вона призвела до того, що хворі почали оплачувати медичні послуги, а медпрацівники – вимагати оплати. Незабаром зарплату лікарям перестали затримувати і навіть кілька разів підвищували, але звичка до хабара залишилася. Та ще й з’явилося у частини медпрацівників відчуття безвідповідальності – можна отримувати оплату, але, мотивуючи низьким рівнем зарплати, не відпрацьовувати на повну силу.
 Тобто, рівень знань, умінь, навиків і відповідальності лікаря залежить не лише від рівня оплати. Ось у цьому і сьогоднішня проблема медицини – вона не гарантує якість лікування навіть за великі гроші. В Україні працюють сотні і тисячі високопрофесійних спеціалістів у сфері медицини і вони якісно і добросовісно виконують свою роботу не тому, що їм за це більше платять, а тому, що вони більше знають, уміють і мають більше совісті та професійної гордості.
 Потреба у реформуванні охорони здоров’я залишилась. Але сьогодні уже є потреба і відповідальності закладів медицини за якість послуг, що надаються її працівниками. Пройшло понад десять років, а проблема залишилась і криза її лише зробила видимою.
 

Останні новинивсі

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"