Усаченко: «Не можна зупинятися на досягнутому»

Усаченко: «Не можна зупинятися на досягнутому»

Голова Київської обласної організації Єдиного Центру Лариса Усаченко прокоментувала виконання Київською областю бюджету на 125%.

Позиція партії друкуватиДрукувати

Охорона здоров'я

Головна проблема медичних закладів  Сквирського району - мізерне фінансування
2009-01-30 13:07:00

Головна проблема медичних закладів Сквирського району - мізерне фінансування

27 січня відбулося засідання круглого столу Сквирської районної організації Єдиного Центру.

Обговорювалося коло проблем соціально-економічного розвитку Сквирського району за 2008 рік. Одним із запрошених стала лікар-терапевт Сквирської районної центральної лікарні, член Сквирської організації Єдиного Центру Корзун Оксана Веніамінівна, яка детальніше проаналізувала стан справ у галузі охорони здоров’я у минулому році.
Оксана Веніамінівна переконана, що однією з головних проблем медичних закладів району минулого року і сьогодення залишається мізерне фінансування. Лікувальні заклади, яких в районі 46,  не забезпечені обладнанням та інвентарем в належній кількості, не вистачає коштів на закупівлю найнеобхідніших медикаментів. Особливо гостро це відчувають хворі на цукровий діабет. Кричуще незадовільним залишається матеріально-технічний стан фельдшерксько-акушерських пунктів, фінансування яких здійснюється з сільських бюджетів.
Не менш гострою проблемою діяльності медичних закладів району є погане забезпечення кадрами, особливо лікарськими. В лікувальних закладах району з 717,5 штатних одиниць заповнено 630, в т. ч. середніх медпрацівників з 151, 25 по штату працює -155, інших працівників-з 117, 25 заповнено 98 та 90 фізичних осіб – лікарів на 128, 5 штатних посад лікарів. Забезпеченість лікарями в районі становить 31, 6 на 10 тис. населення. «На жаль,  уряд не приділяє достатньо уваги цьому важливому питанню, не проводиться державна політика на підтримку забезпечення молодих спеціалістів житлом, тому в дуже близькому майбутньому», - зауважила фахівець, більшість областей України постануть перед серйозною проблемою нестачі лікарських кадрів.
У районі у 2008 році також відзначається збільшення коефіцієнта смертності населення і становить 23,0 на 1000 жителів порівняно 21,5 у 2007 році. Основними причинами смертності мешканців району - невчасна і неякісна діагностика, за відсутності технічної бази, а також хвороби системи кровообігу, новоутворення, травми, отруєння.
Присутній на засіданні круглого столу керівник Володарського секретаріату Єдиного Центру, депутат міської ради І.Г. Іванченко зазначив: «На зустрічах із мешканцями м. Сквири майже в кожному другому зверненні лунають і озвучуються проблеми, пов’язані із медичною галуззю. Неякісне медичне обслуговування, відмова від виїздів швидкої допомоги на виклики хворих, хабарництво серед лікарів – це той неповний перелік проблем, з якими щодня зустрічаються жителі міста і на які, на жаль, не реагує керівництво району. Але ми переконані, що з можливим приходом до влади відповідальних, поміркованих і професійних керівників, пріоритетними в районі стануть розвиток та підтримка таких галузевих напрямків як медицина, освіта, соціальний захист громадян, а не «дерибан землі» на користь депутатів від БЮТ, як це є сьогодні».
 

Останні новинивсі

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"