Усаченко: «Не можна зупинятися на досягнутому»

Усаченко: «Не можна зупинятися на досягнутому»

Голова Київської обласної організації Єдиного Центру Лариса Усаченко прокоментувала виконання Київською областю бюджету на 125%.

Позиція партії друкуватиДрукувати

Охорона здоров'я

Турбота від душі для майбутньої нації
2009-01-27 11:37:00

Турбота від душі для майбутньої нації

Л. Усаченко: Для оздоровлення нації потрібні не лише новітні технології, а й профілактика хвороб, лікування на ранніх стадіях захворювання. Тобто постійна робота з людьми.

Ми живемо  у 20 столітті, коли світова медична думка дуже активно впроваджує новітні медичні технології, створює нові покоління лікарських засобів, знаходить нові підходи для лікування тих чи інших недуг. Сьогодні багато хвороб, які ще вчора рахувалися як невиліковні, вже перестали бути вироком для пацієнта. Ці технології все ширше використовуються і в Україні. Однак вони є надбанням окремих клінік і доступні незначній частині населення. Держава поки що не спроможна сповна забезпечити належне фінансування високо вартісних технологій. До речі, це проблема не тільки України. Подібне є навіть у високорозвинених країнах Європи та Америки. Проте там багато питань розв`язується шляхом залучення коштів громадян, запровадження страхування…
Багато наших людей не надають такого важливого значення стану свого здоров`я, як жителі західних країн. На жаль, жахливо застаріла наявна система охорони здоров`я в Україні, яка давно віднесла профілактику захворювань на другий план, а першочерговою залишається проблема лікування. Ось що не сприяє утвердженню у населення здорового образу життя, турботи про своє здоров`я, тривалу працездатність, життєздатність.
Сімейний лікар – це порадник та друг для кожного із пацієнтів. Це лікар, який основною метою своєї діяльності бачить профілактику захворювань, а не тільки лікування тяжких хвороб. Він прагне перш за все не допустити критичних станів. Звичайно, щоб мати такого лікаря, необхідно створювати для нього належні умови праці, побуту, забезпечити гідну оплату його праці.
Можна реорганізувати сільські амбулаторії, амбулаторії загальної практики сімейної медицини шляхом реорганізації фельдшерсько-акушерських пунктів. Всі амбулаторії оснащувати апаратурою, технікою, забезпечувати медикаментами, зробити ремонти. Планувати перехід до надання сільському населенню первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини. Це важкий шлях. Але можна його здолати. До цієї роботи потрібно залучати не тільки бюджетні кошти, а й кошти спонсорів та благодійників. Продовжувати та посилювати цю роботу і надалі, особливо у плані реалізації соціальних ініціатив Президента України Віктора Ющенка, який перебуваючи на медичному форумі у Київській області, відзначив і схвалив те, що робиться в розвитку саме сільської медицини області.
На жаль, протягом останніх двох десятків років в силу об`єктивних та суб`єктивних причин розвитку медичного обслуговування у сільській місцевості приділялось недостатньо уваги. Вважалось, що медична допомога мешканцям села може бути надана у центральних районах, обласних лікарнях, науково-дослідних інститутах. Ці заклади і розвивались у першу чергу. Через недостатнє фінансування, недалекоглядність багатьох керівників кількість фельдшерсько-акушерських пунктів, дільничних лікарень, медичних амбулаторій помітно скоротилась. Практично система охорони здоров`я, яка існувала роками, стала для жителів села менш доступною. Профілактика захворювань серед сільського населення майже не проводилась, що призвело до значного підвищення рівня смертності та інвалідності селян, зростання кількості хронічних захворювань, позначилось на рівні здоров`я дітей. З метою створення належної системи надання медичної допомоги сільському населенню потрібно брати курс на розвиток первинної медико-санітарної допомоги на засадах загальної практики сімейної медицини.
 

Останні новинивсі

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"