Усаченко: «Не можна зупинятися на досягнутому»

Усаченко: «Не можна зупинятися на досягнутому»

Голова Київської обласної організації Єдиного Центру Лариса Усаченко прокоментувала виконання Київською областю бюджету на 125%.

Позиція партії друкуватиДрукувати

Охорона здоров'я

Захарчук: «Держава має іти назустріч громадянам»
2010-05-20 15:34:00

Захарчук: «Держава має іти назустріч громадянам»

Заступник голови Київської обласної організації Єдиного Центру Надія Захарчук прокоментувала ситуацію із недофінансуванням стаціонарних відділень лікарняних закладів Білої Церкві.

«Безкоштовна державна медицина в Україні вже традиційно не відповідає своїй назві: або платиш – і лікуєшся в нормальних умовах, або не платиш – і користуєшся послугами безкоштовної медицини, купуючи все необхідне, аж до уваги з боку медсестер, – наголосила Надія Захарчук. – Ставити тут у приклад якісь окремі заклади – Білоцерківські лікарні, наприклад, – недоречно, адже те ж саме відбувається й у переважній більшості міст України».

«Вихід – не говорити про халатність медиків, а реформувати медичну систему, – вважає Захарчук. – Обов'язкове медичне страхування у такому становищі може сильно допомогти. Зрозуміло, не всі погодиться із цією думкою, адже те, що діє успішно в Європі, де процвітає середній клас, не дуже прийнятне в Україні, де цього середнього класу (на який і розраховане страхування) – 3-4%».

«Тут вже держава має іти назустріч: потрібно зменшити суму страхових внесків для працюючих громадян, а для соціально незахищених категорій надавати поліси медичного страхування на пільгових умовах, – переконана єдиноцентрист. – Це передбачатиме, звісно, модернізацію медичних установ, підвищення якості обслуговування громадян, надання послуг без додаткових доплат чи «подяк». Система запрацює, лише за таких умов, в іншому випадку медичне страхування стане «насмішкою» над людьми, котрі приходитимуть у ті ж установи з обдертими стінами і платою за кожну елементарну процедуру». 

Останні новинивсі

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"