Усаченко: «Не можна зупинятися на досягнутому»

Усаченко: «Не можна зупинятися на досягнутому»

Голова Київської обласної організації Єдиного Центру Лариса Усаченко прокоментувала виконання Київською областю бюджету на 125%.

Позиція партії друкуватиДрукувати

Охорона здоров'я

Шкрібляк: «Медична галузь потребує комплексного реформування»
2009-12-09 17:49:00

Шкрібляк: «Медична галузь потребує комплексного реформування»

«Кілька неприємних для українців тижнів, які вони пережили у зв'язку з оголошеною епідемією каліфорнійського грипу, з усією очевидністю вказали на проблеми медицини, – повідомляє керівник Білоцерківського окружного секретаріату Єдиного Центру Галина Шкрібляк. – Медична реформа назріла давно, з цим погоджуються всі. Але далі розмов і поверхневих рішень справа, на жаль, не просувається».

На сьогоднішній день у Білоцерківському районі, як і загалом в Україні, реформа звелася до того, що були утворені 13 амбулаторій загальної практики сімейної медицини. Як і ФАПи, амбулаторії передано на баланс органів місцевого самоврядування. Ця, загалом прогресивна форма первинної медичної допомоги, потрапила у залежність від бюджету сільської ради. А, отже, забезпечення медикаментами, утримання приміщення амбулаторії загальної практики сімейної медицини, ремонт та інші господарські справи – на плечах сільського голови.

Для придбання лабораторного обладнання, проведення ремонту та інших найнеобхідніших витрат у різних селах Білоцерківського району цього року необхідно було до 300 тис. гривень. Наприклад, для Шкарівської медичної амбулаторії було придбано лабораторне обладнання вартістю понад 100 тис. гривень, на ремонт ФАПів у селах Городище та Пилипча витрачено понад 300 тис. гривень.

«Можливість для гідного утримання медицини на селі є в одиницях випадків. Це виключення, яке підтверджує правило – таких бюджетів на селах практично немає. За 2009 рік районна медична галузь профінансована на суму близько 17 млн. гривень. Але недостатнє фінансування галузі охорони здоров’я не дозволяє в повній мірі задовольнити потреби населення в безкоштовному забезпеченні медикаментами», – зазначила Галина Шкрібляк.

Це й стало причиною того, що люди залишилися наодинці з проблемою. Не вірячи заявам чиновників, жителі району кинулися самостійно і про запас скуповувати медикаменти. В результаті й виник величезний дефіцит лікувальних засобів. «До реформування медичної галузі необхідно підходити комплексно. В першу чергу, перегляду потребують засади фінансування первинної медичної допомоги», – підкреслила Шкрібляк. 

Останні новинивсі

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"