Усаченко: «Не можна зупинятися на досягнутому»

Усаченко: «Не можна зупинятися на досягнутому»

Голова Київської обласної організації Єдиного Центру Лариса Усаченко прокоментувала виконання Київською областю бюджету на 125%.

Новинавсі друкуватиДрукувати

Валерій Ляшенко проти корупції на Богуславщині
2008-11-06 15:53:00

Валерій Ляшенко проти корупції на Богуславщині

Керівник Миронівського окружного секретаріату Київської обласної організації Єдиний Центр Валерій Борисович Ляшенко – людина принципова. Він плідно працює у складі тимчасової депутатської комісії Богуславської міськради з перевірки діяльності ККП, здійснює ретельний моніторинг усіх дій міської влади, через газету інформує богуславців (“Висновки невтішні”, “Гучні звинувачення в корупції”), та шукає правду в Києві.

Ще восени 2006 року В. Ляшенко організував "Акцію протесту проти свавілля місцевої влади". Під час проведення акції було прийняте "Звернення до міського голови Никоненка Ігоря Михайловича", що містило дев’ять конкретних звинувачень. А саме: закриття дитсадка  №3; безпідставне підняття тарифів на житлово-комунальні послуги; «розбазарювання» землі; розширення штату виконкому міськради (і, як наслідок, невиправдане використання бюджетних коштів); розвалення роботи комбінату комунальних підприємств; проведення благоустрою в центрі міста, в той час, коли окраїни занепадають; незабезпечення водопостачання вулиць Корсунської, Росьової; безпідставне підвищення ставки єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва, що призводить до підвищення роздрібних цін на товари народного споживання; роздавання комунального майна "під своїх".
 І мав рацію, адже дитсадок №3, лишившись без нагляду, руйнується, та потроху вибирає з міського бюджету кошти на заробітну плату чотирьох охоронців; тарифи на житлово-комунальні послуги почали зростати саме з 2006 року. Причому, міська влада (попри досвід інших міст України) не вважає за потрібне дотувати профільне підприємство «Богуславтепловодопостачання"; «розбазарюють» землю, зокрема, через надання в оренду якомусь сумнівному ТОВ "Київщинажитло" 2,8 га землі для будівництва житлових будинків, (без належної документації, аукціону та й самого договору оренди) виходячи з ціни ділянки, яка в 6 разів (!) менша у порівнянні з її комерційною вартістю. До речі, будь-яка компетентна особа підтвердить, що таке рішення міського голови має усі ознаки "корупційних дій”. Розширений штат апарату міськвиконкому, насправді, потребує (і витрачає) все більше грошей. Донині більш-менш облаштованою є ділянка міста біля  мерії, тоді як вулиці, якими не ступала нога Никоненка, як і раніше, нагадують затемнену смугу перешкод на військовому полігоні. Мешканці вулиць Корсунської та Росьової і досі не знають, куди зникли ті сотні тисяч гривень, що були призначені для проектування та будівництва водогону. Стрімке зростання цін на богуславському базарі почалось саме влітку 2006 року, тобто, після підвищення ставки оподаткування для "малих" підприємців-реалізаторів товарів народного споживання.
    Ще два ляшенківських звинувачення – "розвалення роботи комбінату комунальних підприємств" та "роздавання комунального майна "під своїх" – тісно пов’язані одне з одним. Як свідчить практика економічного криміналу, реалізація за безцінь майна комунального підприємства проводиться за певною схемою. Спочатку корумпований чиновник, стежачи за обраним підприємством, має знайти компромат на директора цього підприємства. Після цього в штучний спосіб занижується вартість майна, що належить підприємству, та обмежується оплата проведених підприємством робіт чи послуг. Через деякий час підприємство потрапляє до списку хронічних боржників по зарплатні, по розрахунках з Податковою інспекцією, Пенсійним фондом тощо, а згодом -  оголошується  банкрутом. Директор підприємства, «сидячи на гачку» компромату у чиновника-лиходія, галасу не здіймає. Він слухняно підписує усі потрібні чиновнику папери, зайвого не патякає, і лише благає долю аби не потрапити до в’язниці. Тим часом з’являються ті самі “свої”, заради яких і була замислена вся оборутка. Вони хутко викуповують знецінене майно підприємства, оформлюють право власності та, певна річ, розраховуються з чиновником.
    Саме за цією зухвалою схемою розвивались події з Богуславським комбінатом комунальних підприємств. Майже все тут було в наявності: і чиновник (мер), і скомпроментований директор (О. Карпусенко), і заниження вартості майна (справний автобус ПАЗ за 38 гривень – як вам це подобається?), і навіть втаємничені “свої”.
     Отже, депутат В. Ляшенко, який передбачав наслідки мерівської політики для Богуслава та усіх його мешканців, розпочав «змагання» з Никоненком ще у 2006 році.
   Сам мер на “Звернення” ніяк не відреагував, але нацькував на Ляшенка такого собі Миколу Євтушенка – колегу Ляшенка по корпусу депутатів та подвійного тезку голови Богуславської РДА. Виступаючи у “Вістях Богуславщини” 2.12.2006 року, регіонал Євтушенко, поміж іншої дурні, звинуватив В. Ляшенка у бажанні “очорнити міського голову І.М. Никоненка. Причина очевидна – продаж банно-прального комбінату, орендарем якого є В.Б.Ляшенко...”
   Стримуючись від жорстких визначень та коментарів на адресу Євтушенка, зауважимо лише таке.
    По-перше, В. Ляшенко, який насправді був орендарем Богуславського лазньо-прального комбінату, мабуть, через свою недоречну сором’язливість, жодного разу не закинув меру незаконність реалізації закладу, термін оренди якого спливає аж у 2009 році. Отже, тут мерівський поплічник Євтушенко брутально збрехав.
    По-друге, внаслідок цієї протизаконної оборутки богуславці втратили близько 1,5 млн. грн. (попри обіцянки мера реалізувати ЛПК за 2млн. грн. місто отримало лише півмільйона), а також позбулися безкоштовної, організованої В.Ляшенком для жителів Богуславського району лазні, пральні, перукарні та кафетерію.
       Отже, шановні земляки, судіть самі: хто дійсно стоїть на сторожі ваших інтересів – мер з його більш ніж сумнівними фінансово-майновими комбінаціями та роздрукованими інтригами, чи депутат Ляшенко, який ставить собі за мету добробут та заможність богуславців, маючи за це лише неспокій та неприємності.

7.04.2008р. жителі м. Богуслава

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"